Αρχική ΤΕΝΙΣ Wimbledon: Τι ώρα παίζουν Τσιτσιπάς και Σάκκαρη – Το πρόγραμμα της...

Wimbledon: Τι ώρα παίζουν Τσιτσιπάς και Σάκκαρη – Το πρόγραμμα της Δευτέρας (28/6)

84

Wimbledon: Από τη Δευτέρα (28/6) ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη, ρίχνονται στον «στίβο» του αγγλικού Grand Slam και υπόσχονται διακρίσεις!

Το Grand Slam Wimbledon ανοίγει την «αυλαία» του στο Λονδίνο τη Δευτέρα 28 Ιουνίου και ενώ θα κρατήσει «καθηλωμένους» τους φανατικούς φίλους του τένις ως τις 11 Ιουλίου οπότε και ολοκληρώνεται. Τι ώρα θα αγωνιστούν Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη.

Οι δύο Έλληνες πρωταθλητές μετά το χώμα του Roland Garros θέλουν να ξεχωρίσουν και στο γρασίδι του Wimbledon, αρχίζοντας τις υποχρεώσεις τους από την πρώτη μέρα του Grand Slam (Δευτέρα 28/6)

Ο Τσιτσιπάς, ο οποίος βρίσκεται στο Νο.3 του ταμπλό, θα αγωνιστεί στο Νο.1 Court, περίπου στις 17:00 ώρα Ελλάδας, απέναντι στον Αμερικανό Φράνσις Τιαφό, Νο56 της παγκόσμιας κατάταξης.

Τη Δευτέρα 28 Ιουνίου όμως πρεμιέρα κάνει και η Μαρία. Η Σάκκαρη, που έφτασε ως τα ημιτελικά του Γαλλικού Όπεν αντιμετωπίζει Αράντσα Ρους (No 84) στον τελευταίο αγώνα του Court 12, περίπου στις 19:00 με 19:30 ώρα Ελλάδας. Ενδεχομένως και αργότερα, αναλόγως με την εξέλιξη που θα έχουν τα τρία ματς που θα προηγηθούν.

Εξάλλου στο Centre Court του All England Club το πρόγραμμα αρχίζει στις 15:30 ώρα Ελλάδας, με την αναμέτρηση του Νόβακ Τζόκοβιτς με τον Τζακ Ντρέιπερ.

Βελέζ – Ρίβερ Πλέιτ με σούπερ αποδόσεις και προσφορά* στο Virtual Tennis!

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (28/06):

Centre Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:30)
1) Novak Djokovic [1] v. Jack Draper
2) Sloane Stephens v. Petra Kvitova [10]
3) Andy Murray v. Nikoloz Basilashvili [24]

No.1 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:00):
1) Monica Niculescu v. Aryna Sabalenka [2]
2) Stefanos Tsitsipas [3] v. Frances Tiafoe
3) Iga Swiatek v. Su-Wei Hsieh

No.2 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Fiona Ferro v. Garbine Muguruza [11]
2) Federico Delbonis v. Andrey Rublev [5]
3) Daniel Evans v. Feliciano lOpez
4) Mihaela Buzarnescu v. Venus Williams

No.3 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Katie Swak v. Madison Keys [23]
2) Xinyu Wang v. Sofia Kenin [4]
3) Marco Cecchinato v. Liam Broady
4) Denis Shapovalov v. Philipp Kohlschreiber

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) John Millman v. Roberto Bautista Agut [8]
2) Chris O’Connell v. Gael Monfils [13]
3) Karolina Pliskova [8] v. Tamara Zidansek
4) Maria Sakkari [15] v. Arantxa Rus

Court 18 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Marton Fucsovics v. Jannik Sinner [19]
2) Kristie Ahn v. Heather Watson
3) Fabio Fognini [26] v. Albert Ramos-Vinolas
4) Elise Mertens [13] v. Harriet Dart

Court 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Marcelo Tomas Barrios Vera v. Kevin Anderson
2) Varvara Gracheva v. Petra Martic [26]
3) Jessica Pegula v. Caroline Garcia
4) Pierre-Hugues Herbert v. Pablo Andujar

Court 5 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Jodie Burrage v. Lauren Davis
2) Mackenzie McDonald v. Karen Khachanov [25]
3) Dusan Lajovic v. Gilles Simon

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Polona Hercog v. Danielle Collins
2) Roberto Carballes Baena v. Vasek Pospisil
3) Soon-woo Kwon v. Daniel Masur

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Denis Kudla v. Alejandro Davidovich Fokina [30]
2) Marie Bouzkova v. Vera Zvonareva
3) Ann Li v. Nadia Podoroska
4) Ons Jabeur v. Rebecca Peterson

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Ekaterina Alexandrova [32] v. Laura Siegemund
2) Oscar Otte v. Arthur Rinderknech
3) Pablo Cuevas v. Laslo Djere

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Maria Camila Osorio Serrano v. Anna Kalinskaya
2) Pedro Martinez v. Stefano Travaglia
3) Donna Vekic v. Anastasia Potapova

Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Andreas Seppi v. Joao Sousa
2) Lloyd Harris v. Ricardas Berankis
3) Liudmila Samsonova v. Kaia Kanepi

Court 11 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Facundo Bagnis v. Miomir Kecmanovic
2) Irina-Camelia Begu v. Katie Volynets
3) Tereza Martincova v. Alison Riske [28]
4) Zhizhen Zhang v. Antoine Hoang

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Svetlana Kuznetsova v. Lesley Pattinama Kerkhove
2) Reilly Opelka [27] v. Dominik Koepfer
3) Kristina Mladenovic v. Elena Rybakina [18]
4) Sebastian Korda v. Alex De Minaur [15]

Court 15 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Veronika Kudermetova [29] v. Viktorija Golubic
2) Misaki Doi v. Claire Liu
3) Marc Polmans v. Yen-Hsun Lu
4) Shelby Rogers v. Samantha Stosur

Court 16 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Jiri Vesely v. Yannick Hanfmann
2) Madison Brengle v. Christina McHale
3) Cristian Garin [17] v. Bernabe Zapata Miralles

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Danielle Lao v. Katie Boulter
2) Egor Gerasimov v. Jay Clarke
3) Diego Schwartzman [9] v. Benoit Paire
4) Lin Zhu v. Mona Barthel

 

sportime.gr



ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

FACEBOOK - TWITTER