Η Κυρία ανακοίνωσε τη συμφωνία της με τον 28χρονο Κροάτη, Άντε Ρόγκουλιτς, ο οποίος τη σεζόν 2017/18 αγωνιζόταν με τη φανέλα της Πάφου.
Ο Άντε Ρόγκουλιτς θα συνεχίσει την καριέρα του στην Ανόρθωση. Ο σύλλογος της Αμμοχώστου ενημέρωσε το κοινό για την κατ’ αρχήν συμφωνία με τον 28χρονο Κροάτη, ο οποίος έχει στο παρελθόν αγωνιστεί και για την Πάφο.
Ο παίκτης τα τελευταία χρόνια βρισκόταν στη Ρουμανία για τις Κλουζ και Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα.
Αναλυτικά η ενημέρωση:
«Η Ανόρθωσις Αμμοχώστου ανακοινώνει την κατ’αρχήν συμφωνία της με τον ποδοσφαιριστή Ante Roguljić. Η συμφωνία θα ενεργοποιηθεί μετά τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις.»