Η Μονακό απέκτησε τον Γιουχάν Μπεγκαρίν, ο οποίος θα πραγματοποιήσει το «άλμα» στην καριέρα του και θα παίξει στην Euroleague.
Η Μονακό συνεχίζει να προσθέτει παίκτες στο ρόστερ της και λίγες ημέρες μετά την απόκτηση του Νικ Καλάθη και του Γιώργου Παπαγιάννη, η ομάδα από το Πριγκιπάτο ανακοίνωσε τον Γιουχάν Μπεγκαρίν.
Ο 21χρονος Γάλλος γκαρντ (1,96 μ.) την περασμένη σεζόν αγωνίστηκε στη Ναντέρ όπου μετρούσε κατά μέσο όρο από 7,5 πόντους με 3 ριμπάουντ και 1,5 ασίστ ενώ στο παρελθόν φορούσε τη φανέλα της Παρί, με την οποία είχε παίξει στο EuroCup.
Το 2021 είχε γίνει draft στο 45ο pick από τους Μπόστον Σέλτικς, με τους οποίους είχε συμμετάσχει στο Summer League το NBA εκείνης της σεζόν.
Η ανακοίνωση της Μονακό
🚀 Jᴜʜᴀɴɴ Bᴇɢᴀʀɪɴ ᴀ̀ Mᴏɴᴀᴄᴏ ! 🇲🇨
🛰 En provenance de Nanterre 92, le jeune international français Juhann Begarin (1m96, 21 ans) vient compléter le roster monégasque avec son impact et son talent 🌠
🗣 Communiqué et interview à retrouver sur notre site 📝… pic.twitter.com/dk4soVqJt5
— AS Monaco Basket 🇲🇨 (@ASMonaco_Basket) July 12, 2024