Ο Μάικ Τζέιμς δεν ήταν εύστοχος σε κανένα από τα σουτ που πήρε και έκλεισε το πρώτο 20λεπτο του ματς στους 0 πόντους!

Ο Παναθηναϊκός AKTOR υποδέχεται τη Μονακό στο ΟΑΚΑ για την 21η αγωνιστική της Euroleague, ματς με το οποίο θα ολοκληρώσει τη δεύτερη συνεχόμενη «διαβολοβδομάδα» του 2024.

Στο πρώτο ημίχρονο το «τριφύλλι» κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό του και πήγε στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ με 43-30. Ενδεικτικό της κυριαρχίας των «πράσινων» είναι τα στατιστικά του Μάικ Τζέιμς σε αυτό το εικοσάλεπτο.

Πιο συγκεκριμένα, ο σταρ των φιλοξενούμενων επιχείρησε μόλις 5 σουτ, για δύο πόντους, στα οποία ήταν άστοχος και έκλεισε το πρώτο μισό της αναμέτρησης έχοντας μόλις 3 ασίστ με 2 ριμπάουντ αλλά και 0 πόντους σε 20 λεπτά εντός παρκέ!