O Αλεξάντερ Ζβέρεφ έκανε την ανατροπή και κέρδισε τον Μάρτον Φούσοβικς και συνεχίζει στο Paris Masters, με τον Γερμανό να διατηρεί θέση ισχύος για τα εισιτήρια των ΑΤΡ Finals.

Κόντρα στον Μάρτον Φούσοβικς τα βρήκε σκούρα και χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή για να περάσει στον επόμενο γύρο του Παρισιού. Ο Γερμανός έχασε με 6-4 το πρώτο set, αλλά πήρε τα άλλα δύο με 7-5, 6-4. Αν και δεν απειλήθηκε στο σερβίς του, ο ίδιος έκανε τα εύκολα δύσκολα καθώς σπατάλησε 10 από τις 13 ευκαιρίες που είχε για break.

To παιχνίδι πήγε να του φύγει από τα χέρια στο δεύτερο σετ όταν ο Ούγγρος έφτασε να έχει προβάδισμα 5-4, αλλά εκεί μίλησε η κλάση του Ζβέρεφ, ο οποίος κράτησε εύκολα το service του και έκανε αμέσως μετά το break για να πάρει το σετ με 7-5.

Επόμενος αντίπαλός του θα είναι ο Ουγκό Αμπέρ, ο οποίος λίγες ώρες αργότερα πήρε τη νίκη κόντρα στον Μάκρος Τζιρόν.

PARIS MASTERS SINGLES DRAW | DOUBLES DRAWS | OOP (-1h)