Οι Πέισερς πήραν τη νίκη κόντρα στους Μπακς μετά από επικό ντέρμπι και τον Χαλιμπέρτον να κάνει τα… μαγικά του.

Οι Ιντιάνα Πέισερς υποδέχτηκαν τους Μιλγουόκι Μπακς στο πλαίσιο του Game 3 των play offs του NBA και ύστερα από μία τρομερή αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να επικρατήσουν με 121-118 και πήραν το προβάδισμα στη σειρά (2-1).

Ο άνθρωπος που χάρισε τη νίκη στους Πέισερς ήταν ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον που ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας κάνει triple double με 18 πόντους ενώ παράλληλα μοίρασε 16 ασίστ και μάζεψε 10 ριμπάουντ σε 45:50 λεπτά εντός παρκέ.

Όλα αυτά, σε ένα παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στην παράταση καθώς η κανονική διάρκεια του ματς έληξε με το σκορ στο 111-111. Ο Χαλιμπέρτον με δική του προσπάθεια, στα τελευταία δευτερόλεπτα μπόρεσε να βάλει καλάθι και να πάρει μία συμπληρωματική βολή, την οποία αξιοποίησε, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.